ERGO 4 pakiet ubezpieczeń na życie

 

Październik i listopad są miesiącami świadomości nowotworów wśród kobiet i mężczyzn. Dlatego przypominamy o profilaktyce oraz o tym, co możemy zrobić żeby zwiększyć swoje szanse na wyleczenie. Prezentujemy też kalendarz badań profilaktycznych dla poszczególnych grup wiekowych.

 

Nowotwory - sytuacja w Polsce i na świecie.

Nowotwory to rosnący problem na całym świecie, gdzie jak się szacuje liczba zachorowań wzrosła o 46% w ciągu ostatnich 20 lat, a liczba zgonów o ponad 20%. Najczęstszym rodzajem nowotworu u kobiet jest rak piersi, a u mężczyzn rak płuc. Statystycznie na raka zachoruje co piąty mężczyzna i co szósta kobieta. W Polsce dodatkowo słaby stan służby zdrowia powoduje wydłużenie czasu oczekiwania na leczenie, a sytuację pogarsza mała dostępność nowoczesnych leków oraz niski poziom wydatków na leczenie przypadających na osobę. Leczenie w ramach NFZ także wymaga dodatkowych nakładów finansowych na leki, diagnozy, konsultacje, a później również na rehabilitację czy wsparcie psychologiczne.

 

Jak sie przygotować by zwiększyć swoje szanse.

Oprócz profilaktyki, badań okresowych (patrz niżej), odpowiedniej diety i zdrowego trybu życia, ważnym elementem jest właściwe ubezpieczenie na życie obejmujące poważne zachorowanie. Taki wariant polisy na życie ERGO 4 zapewni środki finansowe na leczenie i wszelkie inne koszty dodatkowe, które będziemy zmuszeni ponieść w razie poważnego zachorowania. Poduszka finansowa zapewni bezpieczny byt rodzinie i pomoże skoncentrować się na leczeniu.

 

Czym charakteryzuje się ubezpieczenie Poważne Zachorowanie w ERGO 4.

  • 3 warianty zakresu z ochroną ograniczoną do nowotworów lub obejmującą nawet 50 poważnych chorób w tym nowotwory, zawał serca, udar mózgu, paraliż, borelioza, sepsa, cukrzyca typu I
  • Suma ubezpieczenia do 200 000 zł na zdarzenie ubezpieczeniowe
  • Możliwość wielokrotnej wypłaty świadczeń - wypłata za jedno konkretne zachorowanie nie zamyka możliwości uzyskania świadczenia na kolejne
  • Wypłata świadczenia nie jest uzależniona od zaawansowania choroby czy metody leczenia
  • Ochrona do 70 roku życia
  • Konkurencyjna cena ubezpieczenia

 

Zobaczmy jak kształtują się składki miesięczne za polisę ERGO 4 na dwóch przykładach:

 

30-letnia kobieta, singielka wykonująca pracę biurową, która jest zainteresowana sumą ubezpieczenia 100 000 zł, zapłaci 20 zł/miesiąc za wariant podstawowy (zachorowanie na nowotwór), a 40 zł to koszt wariantu pełnego obejmującego 50 poważnych chorób.

E4 pz kobieta

 

Natomiast 45-letni mężczyzna, pracownik korporacji za polisę na 40 000 zł w wariancie podstawowym zapłaci 32 zł/miesiąc, a za 54 zł może mieć już wariant pełny. Czy to jest dużo?

E4 pz mezczyzna

 

Poważne zachorowanie to jeden z elementów kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej życia i zdrowia jaką zapewnia pakiet ERGO 4 w Hestii.

 

Jak wspominaliśmy wcześniej, bardzo ważna w zapobieganiu chorobom nowotworowym i w walce z nimi jest profilaktyka. Dlatego zachęcamy do pobrania kalendarza badań profilaktycznych przygotowanego dla Was przez ERGO Hestię.

 

W celu poznania szczegółów unikalnej oferty ubezpieczeń na życie i zdrowie dostępnych w pakiecie ERGO 4 zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami.