ERGO Hestia pakiet ERGO Zdrowie

 

ERGO Hestia debiutuje z nowym produktem w swoim portfelu ubezpieczeń, pakietem ERGO Zdrowie. Prezentujemy nowatorskie podejście do ochrony zdrowia z wieloma rozwiązaniami wyprzedzającymi dotychczasową ofertę rynkową.

 

 

Czym różni się abonament od ubezpieczenia zdrowotnego?

 

Główną różnicą pomiędzy rozwiązaniem abonamentowym, a ubezpieczeniem zdrowotnym jest sposób rozliczania się za świadczenia. W przypadku abonamentu, im częściej pacjent korzysta z usług, tym większy koszt ponosi dostawca. Chcąc zminimalizować koszty, dostawcy abonamentowi wprowadzają kolejkowanie wizyt, limitowany czas konsultacji (np. maks. 15 min), limity wystawianych skierowań. To wszystko prowadzi do zmniejszenia dostępności usług dla pacjenta. Ubezpieczyciel nie ma możliwości stosowania takich ograniczeń, ponieważ nie posiada swoich placówek i płaci za każdą wizytę i konsultację Ubezpieczonego. Współpracującym placówkom zależy więc na tym, aby ubezpieczony trafił do nich i wykonał badania, za które otrzymują wynagrodzenie od ubezpieczyciela. Dlatego ubezpieczenia zdrowotne charakteryzują się większą dostępnością do świadczeń niż abonamenty medyczne.

 

 

Czym wyróżnia się ERGO ZDROWIE na tle ubezpieczeń zdrowotnych w innych TU?

 

Pakiet ubezpieczeń zdrowotnych ERGO ZDROWIE w ERGO Hestii zapewnia wielowymiarową opiekę medyczną dla klienta indywidualnego i całej rodziny. To właśnie kompleksowość i narzędzia jakie wykorzystujemy stanowią o wyjątkowości pakietu.

 

W skład pakietu ERGO Zdrowie wchodzą:

 • Ubezpieczenie Przychodnia i Profilaktyka,
 • Diagnostyka,
 • Global Doctors Plus

Ubezpieczenia Przychodnia i Profilaktyka, zawsze występują razem.

Ochroną można objąć całą rodzinę w ramach jednej polisy i każdy ubezpieczony może mieć inny z trzech oferowanych wariantów ubezpieczenia .

 

Każdy z wariantów ma taki sam zakres ochrony. Czym więc różnią się między sobą poszczególne warianty?
To kolejny wyróżnik pakietu ERGO ZDROWIE – różnica między wariantami wynika z poziomu udziału własnego w koszcie zrealizowanych świadczeń medycznych. To klient decyduje, czy chce płacić niższą składkę, a w razie potrzeby skorzystania z usługi medycznej dopłaci do kosztu usługi, czy nie chce się tym martwić i w zamian za wyższą składkę, woli by cały koszt wizyt ponosiła ERGO Hestia.

Usługi medyczne można zrealizować w ponad 3300 placówkach medycznych na terenie Polski.

 

 

Ubezpieczenie PRZYCHODNIA


Ubezpieczenie Przychodnia gwarantuje dostęp do :

 • Internisty i pediatry w ciągu 24 h
 • Pozostałych specjalistów w ciągu od 3 do 7 dni roboczych w zależności od specjalizacji
 • Infolinii medycznej 24h na dobę

Ten sam zakres ubezpieczenia, ale różny poziom dopłat klienta dostosowaliśmy do jego potrzeb i możliwości finansowych. Niezależnie od wybranego wariantu klient ma dostęp do tych samych usług i na takich samych warunkach.

Co to oznacza w praktyce ? Przykładowo koszt wizyty u endokrynologa kształtuje się w przedziale 245,85-362,33 zł brutto.
W Ubezpieczeniu Przychodnia koszt takiej wizyty ponoszony przez Ubezpieczonego uzależniony jest od wybranego wariantu:

 • w I wariacie to 179 zł
 • w II wariacie to 120 zł
 • w III wariacie to 0,00 zł

Dopłaty do usług medycznych są stałe w całym okresie ubezpieczenia.
W tabeli świadczeń medycznych w warunkach ubezpieczenia znajdują się szczegóły dotyczące dopłat w wariancie I i II. Koszty te odpowiadają procentowemu udziałowi w średnim koszcie danej usługi w Polsce.

 

ERGO Zdrowie Przychodnia to:

 • Dostęp do lekarzy w ramach podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej – stacjonarnie i zdalnie
 • Badania laboratoryjne i ambulatoryjne - szeroki zakres
 • Badania obrazowe (w tym rezonans magnetyczny i tomografia komputerowa)
 • Usługi pielęgniarskie
 • Rehabilitacja
 • Szczepienia przeciw grypie i tężcowi.

 

 

PROFILAKTYKA


Podstawą opieki zdrowotnej jest profilaktyka i dlatego ERGO ZDROWIE postawiło na indywidualną profilaktykę zdrowotną dla dorosłych ubezpieczonych, którzy posiadają ubezpieczenie Przychodnia.
Każdy ubezpieczony ma zapewnioną organizację dedykowanych badań profilaktycznych dostosowanych do jego potrzeb tzw. Coroczne kompleksowe badania zebrane w Raporcie Badań Profilaktycznych oraz telekonsultację lekarską.

 

Nowością na rynku jest Program prewenycjny MyLifestyle GenePlanet .
Każda osoba dorosła posiadająca ubezpieczenie Przychodnia kwalifikuje się do programu prewencyjnego MyLifestyle, prowadzonego we współpracy z partnerem GenePlanet. W ramach Programu udostępniana jest aplikacja promująca proaktywne wybory zdrowotne w zakresie diety, odżywiania i aktywności fizycznej, mające na celu poprawę zdrowia fizycznego i psychicznego. Po wykonaniu badań profilaktycznych i wprowadzeniu ich do aplikacji dzięki funkcji Health Score, powstanie raport oceniający stan zdrowia . Dodatkowo ubezpieczony będzie mieć dostęp do testu GenePlanet MyLifestyle, który ujawni predyspozycje genetyczne i ich wpływ na samopoczucie ubezpieczonego. A to wszystko bez dodatkowych opłat.

 

Firma GenePlanet od kilku lat komercyjnie wykonuje testy genetyczne w Polsce i są one dosyć kosztowne dla klienta indywidualnego. Wszystkie osoby ubezpieczone w ERGO Zdrowie Przychodnia mogą dzięki wynikom testów dowiedzieć się, jak w oparciu o geny optymalnie się odżywiać, dbać o ruch czy sen, aby zachować witalność przez długie lata. Próbkę śliny do testów genetycznych przesyła się tylko raz, ale dostępne są dożywotnie aktualizacje opierające się na nowych odkryciach naukowych.

 

 

DIAGNOSTYKA

 

ERGO Zdrowie w zakresie Diagnostyki oferuje kompleksową ochronę i diagnostykę zdrowia.
W oparciu o dokumentację medyczną wskazującą na podejrzenie wystąpienia choroby (karta DILO, skierowanie do specjalisty), ERGO Hestia zajmie się organizacją i pokryciem kosztów diagnostyki w placówkach medycznych w Polsce. W przypadku diagnozy klient otrzyma wskazówki dotyczące dalszego działania oraz przydatne materiały na temat swojej choroby. Dodatkowo w tym zakresie Ubezpieczony może liczyć na:

 • wirtualne konsultacje z najlepszymi specjalistami, zarówno polskimi, jak i zagranicznymi
 • niezbędne badania diagnostyczne – w tym laboratoryjne, obrazowe i biopsje
 • przewodnik pacjenta w przypadku diagnozy
 • testy genetyczne dla rodziny w przypadku diagnozy nowotworu u Ubezpieczonego

 

 

GLOBAL DOCTORS

 

Ważnym uzupełnieniem pakietu ERGO Zdrowie jest ubezpieczenie Global Doctors , które sprzedawane jest również osobno i w pakiecie ERGO 4, ale w pakiecie zdrowotnym obejmuje dodatkowo specjalistyczne wsparcie psychologiczne dla chorego i jego bliskich.

 

 

Jeśli chcesz zadbać o siebie i monitorować stan swojego zdrowia poprzez: systematyczne badania profilaktyczne, aktywność fizyczną , czytanie publikacji dotyczących najnowszych osiągnięć badawczych związanych z funkcjonowaniem metabolicznym człowieka oraz poszukujesz przyjaznej aplikacji, w której połączysz w/w czynności, to pakiet ubezpieczeń ERGO ZDROWIE jest dla Ciebie.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu poznania oferty ERGO Zdrowie dla Ciebie i rodziny w ERGO Hestii.