Ratownicy medyczni otrzymali ponad tysiąc profesjonalnych masek o wartości 1 mln złotych. ERGO Hestia kupiła maski, które chronią układ oddechowy, twarz, oczy i skórę przed parami, gazami, pyłami, mgłami i aerozolami. Zapewniają one ochronę w temperaturach od minus 30 do plus 70 stopni Celsjusza. Maski można odkażać i konserwować. Oddycha się w nich swobodnie, zapewniają dobrą widoczność i odpowiednią szczelność. To sprzęt najwyższej jakości. Oprócz 1123 masek ERGO Hestia zapewniła też prawie 2000 wymiennych filtrów do nich.

 

Wszystko to w ramach akcji #MuremZaRatownikami, którą ERGO Hestia od końca marca wspiera ratowników w walce z koronawirusem.

Co istotne akcja nie polega jedynie na przekazaniu miliona złotych na niezbędny sprzęt, ale też organizacji zakupu masek i filtrów. Niestety w związku ze światową pandemią środki ochronne bardzo trudno jest kupić, a skorodynowanie zamówień i znalezienie odpowiedniego sprzętu wymaga sporo czasu i wysiłku. W akcję zaangażowani byli pracownicy ERGO Hestii. Wśród nich Agnieszka Storoniak z Departamentu Organizacji i Administracji.

 

Bardzo ważne było również to, aby sprzęt trafił tam gdzie jest najbardziej potrzebny. ERGO Hestia otrzymała te informacje od Polskiej Rady Ratowników Medycznych i wybrała najbardziej potrzebujące jednostki ratownicze.

 

#MuremZaRatownikami to kolejna inicjatywa Grupy ERGO Hestia, która poprawia sytuację konkretnej grupy zawodowej. Z pewnością nie ostatnia.