Wyjeżdżając za granicę należy pamiętać o ubezpieczeniu podróżnym. Minimum to ubezpieczenie kosztów leczenia i NNW. Warto jednak wykupić pakiet podróżny, który w Ergo Hestii oprócz kosztów leczenia może zawierać również m.in koszty transportu i repatriacji, koszty ratownictwa, NNW, ubezpieczenie bagażu, sprzętu sportowego, OC w życiu prywatnym, koszty natychmiastowej pomocy assistance oraz inne rozszerzenia.

 

Wykupując ubezpieczenie należy zwrócić uwagę na wyłączenia i możliwe rozszerzenia takie jak np. choroby przewlekłe, sporty ryzyka, sporty ekstremalne, wyczynowe uprawianie sportów czy wykonywanie pracy i po konsultacji z doradcą odpowiednio dostosować zakres ochrony do własnych potrzeb.

 

Suma ubezpieczenia powinna być odpowiednio wyższa jeśli wybieramy się dalej oraz do krajów, w których pomoc medyczna jest bardzo droga, jak np. USA. Takie podejście uchroni nas od nieprzewidzianych i często bardzo wysokich kosztów.

 

W razie zachorowania, Ergo Hestia poprzez infolinię pomoże ubezpieczonemu znaleźć odpowiednią placówkę medyczną, skoordynuje proces leczenia i pokryje koszty pomocy medycznej oraz lekarstw. Taka opieka jest nieoceniona, gdy przydarzy nam się nieszczęście lub nawet zwykłe zachorowanie w obcym, nieznanym kraju z daleka od domu.

 

Dowiedz się więcej na temat pakietu i wariantów ubezpieczenia Ergo Podróż.