jak ubezpieczyc dom lub mieszkanie podczas budowy lub remontu

 

Gdy budujemy nowy dom, wtedy sytuacja jest jasna - należy go ubezpieczyć jako dom w trakcie budowy. Jednak również niektóre poważniejsze remonty gotowego domu, czy mieszkania powinny być zabezpieczone dodatkową polisą obejmującą prace budowlane.

 

Generalnie należy przyjąć, że pojęcie "budowa" nie dotyczy prac obejmujących wyłącznie elementy wykończenia lub urządzenia techniczne, a zarówno instalacja elektryczna jak i kominowa zostały już ukończone i odebrane.

 

Jeśli jednak wykonujemy prace polegające na wznoszeniu budynku, jego przebudowie, nadbudowie, rozbudowie oraz remoncie wraz z modernizacją wtedy należy powiadomić ubezpieczyciela i wykupić dodatkowe ubezpieczenie zarówno w przypadku mieszkania jak i domu.

 

Doradzamy konsultację zakresu planowanego remontu i warunków ogólnych posiadanego ubezpieczenia ze swoim doradcą ubezpieczeniowym, tak aby mieć pewność, że w razie szkody polisa zadziała. Jak wiadomo remont niesie ze sobą sporo dodatkowych zagrożeń. Nie warto więc niepotrzebnie ryzykować.

 

Zachęcamy też do zapoznania się z załączoną broszurą.