Ubezpieczenia samochodowe w ERGO Hestia

 

Oferujemy ubezpieczenie samochodu OC, AC i pakiety w ERGO Hestii na bardzo korzystnych warunkach (pełne zniżki już po 3 latach bezszkodowej historii ubezpieczenia, a dla firm nawet po 2 latach) z zakresem wyznaczającym nowe standardy na rynku. Ubezpieczenie samochodu w ERGO Hestii to:

Kalkulacja ubezpieczenia samochodu

 • Bardzo szeroki i elastyczny zakres ochrony ubezpieczeniowej dla Twojego auta
 • Wiodąca na rynku likwidacja szkód
 • Korzystne stawki
 • Przeniesienie zniżek do Hestii na ubezpieczenie OC i AC Twojego samochodu od poprzedniego ubezpieczyciela - 60% już za 3 lata bezszkodowej jazdy (2 lata w przypadku firm)
 • Ubezpieczenia komunikacyjne pakietowe z dodatkową zniżką do 25% za ubezpieczenie w Hestii majątku
 • Hestia OC komunikacyjne w atrakcyjnej cenie m.in. w pakiecie z NNW, assistance lub mieszkaniem - OC posiadacza pojazdów mechanicznych to obowiązkowe ubezpieczenie wymagane na mocy ustawy. Chroni ono nas przed konsekwencjami finansowymi szkód w mieniu i na osobach w razie wypadku spowodowanego podczas kierowania pojazdem. Głównym zadaniem OC komunikacyjnego jest oczywiście ochrona ubezpieczeniowa osób, które mogą zostać poszkodowane w wypadku spowodowanym przez pojazd.
 • Auto Casco, AC na samochód w ERGO Hestii to pełne ubezpieczenie z kradzieżą również w wariancie All Risk lub w ograniczonym zakresie - od drobnych uszkodzeń, całkowitej szkody lub utraty auta. Dostępne również w pakietach ERGO1, ERGO7, Hestia Biznes i Moja Firma Zobacz więcej
 • NNW dla kierowcy i pasażerów obejmujące następstwa nieszczęśliwych wypadków kierowcy i pasażerów w czasie użytkowania pojazdu
 • Assistance - organizacja i pokrycie kosztów pomocy w razie wypadku lub awarii. Warianty od "Mini" po "Prestiż" m.in. z samochodem zastępczym i noclegiem Zobacz więcej
 • Ubezpieczenie szyb samochodowych - w razie wymiany lub naprawy szyby przedniej lub bocznych klient nie traci zniżek w AC Zobacz więcej
 • Ubezpieczenie bagażu - utrata, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu przewożonego w samochodzie
 • Ochrona utraty zniżki w ERGO Hestii zarówno dla ryzyka OC jak i AC Zobacz więcej
 • Stała suma ubezpieczenia auta - utrzymanie wartości samochodu z dnia zawarcia umowy na cały rok trwania polisy
 • Ubezpieczenie ochrony prawnej - pomoc prawna z zastępstwem procesowym w sprawach związanych z posiadanym pojazdem
 • Wyposażenie dodatkowe - chronimy dodatkowe elementy i urządzenia zainstalowane w aucie np. nawigacja, kamera, czy fotelik dziecięcy
 • Zielona Karta w ERGO Hestii (poza EU) - ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z ruchem pojazdu poza granicami Polski i poza EU w krajach objętych systemem Zielonej Karty.
 • CPOP - Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych.
 • BLS - bezpośrednia likwidacja szkód w ERGO Hestii w razie szkody z polisy OC innego kierowcy.

 

Proponujemy ubezpieczenia komunikacyjne w pakietach Hestia 1, Hestia 7 oraz nowoczesny pakiet ERGO 7 i ERGO 1 z dodatkowymi rozszerzeniami pomagającymi w dopasowaniu ochrony do potrzeb naszych klientów.

 

Dla firm ERGO Hestia przygotowała ubezpieczenia samochodów w pakietach Moja Firma i Hestia Biznes (do 20 aut) oraz ubezpieczenia flotowe dla większych podmiotów.

 

Dzięki pakietom, za posiadanie ubezpieczenia mieszkania, domu albo firmy otrzymasz w ERGO Hestii dodatkowe zniżki na ubezpieczenie samochodu, oraz szeroki zakres ochrony ubezpieczeniowej i najwyższej jakości serwis likwidacji szkód.

 

 

CPOP - Centrum pomocy Osobom Poszkodowanym

 

Organizacja leczenia i rehabilitacji po wypadku z ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Najlepsza opieka dla osób poszkodowanych w wypadkach. Pomoc w powrocie do zdrowia, rehabilitacja i aktywizacja zawodowa. Za wszystko płaci ubezpieczyciel czyli ERGO Hestia. Ta opcja to kolejny argument, aby mieć OC komunikacyjne i ubezpieczenie samochodu w ERGO Hestii. Może się zdarzyć, że z Twojego OC skorzysta rodzina, która z Tobą podróżuje. Taka sytuacja miałaby miejsce jeśli zdarzyłby się wypadek z Twojej winy podczas rodzinnego wyjazdu. Oby nie, ale w razie czego lepiej mieć możliwość skorzystania z najlepszej pomocy tego typu dostępnej w Polsce.

 

 

BLS (bezpośrednia likwidacja szkód z OC sprawcy) w ERGO Hestii

 

Ubezpieczenie samochodu w ERGO Hestii to również możliwość skorzystania z BLS (bezpośredniej likwidacji szkód). Dzięki tej usłudze, jeśli uczestniczysz w kolizji której sprawcą jest inny kierowca, możesz zgłosić szkodę w Hestii i odszkodowanie również otrzymasz od ERGO Hestii. Dopiero później wypłacone Ci odszkodowanie zostanie rozliczone z OC komunikacyjnego sprawcy na mocy rozliczenia Hestii z jego ubezpieczycielem. Skorzystanie z tej opcji jest możliwe pod kilkoma warunkami, o których zostaniesz poinformowany przy zgłoszeniu:

 • Sprawca musi być ubezpieczony w firmie objętej programem BLS.
 • Do zdarzenia doszło w Polsce.
 • Szkoda dotyczy wyłącznie pojazdu i mienia w nim się znajdującego. Szkody osobowe są wyłączone z programu BLS.
 • W zdarzeniu brały udział nie więcej niż dwa pojazdy.
 • Sprawa nie została skierowana do sądu, a Ty dysponujesz oświadczeniem sprawcy lub policja wskazała sprawcę.
 • Szacunkowa wartość szkody nie przekracza 30 000 zł

BLS niewątpliwie ułatwia i przyspiesza likwidację szkody z OC komunikacyjnego, a jej główne atuty to:

 • Likwidacja szkody u Twojego ubezpieczyciela, więc placąc za OC komunikacyjne tak naprawdę kupujesz ubezpieczenie również dla siebie.
 • Brak kontaktu z ubezpieczycielem sprawcy.
 • Sprawna i szybka likwidacja, w 40% przypadków realizowana bez oględzin pojazdu.
 • Bezpośredni kontakt do opiekuna szkody, ktorego znasz z imienia i nazwiska i który prowadzi Cię przez cały proces likwidacji.
 • Brak dodatkowych opłat.
 • ERGO Hestia rekomenduje warsztat o sprawdzonym, wysokim poziomie usług.
 • W razie konieczności Hestia pokryje zarówno koszty holowania, jak również parkowania pojazdu na parkingu strzeżonym oraz wykonania dodatkowych badań technicznych, które mogą okazać się konieczne po naprawie.
 • W razie potrzeby otrzymasz samochód zastępczy na czas naprawy.
 • Skorzystanie z BLS nie wpływa oczywiście na Twoją szkodowość, a co za tym idzie nie tracisz żadnych zniżek z tego tytułu.

 

Na co zwrócić uwagę przy zakupie ubezpieczenia samochodu.

 

Jeśli chodzi o ubezpieczenie samochodu w zakresie OC komunikacyjnego, to warunki u wszystkich ubezpieczycieli są praktycznie takie same, regulowane ustawą. Polisa generalnie, choć nie zawsze (patrz CPOP powyżej) chroni poszkodowane przez ubezpieczonego osoby trzecie i ich majątek. Jednak o atrakcyjności oferty ERGO Hestii mogą oprócz ceny decydować opisane wyżej czynniki dodatkowe w postaci BLS (bezpośredniej likwidacji szkód) oraz CPOP (Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym). Te usługi klienci Hestii dostają w cenie OC komunikacyjnego, a dodatkowym czynnikiem różnicującym ofertę może być odpowiedni zakres usług assistance oferowany do polisy OC, ochrona utraty zniżki i oczywiście jakość likwidacji szkód. Tak więc ubezpieczenia OC na samochód tylko pozornie są takie same i tylko pozornie różnią sie jedynie ceną.

 

Znacznie bardziej zróżnicowane są zakres i oferta ubezpieczenia samochodu w zakresie Auto Casco (AC), które chroni Ciebie, czyli ubezpieczonego i właściciela w razie wypadku, zniszczenia czy kradzieży pojazdu. Tutaj mamy już do czynienia z zakresem i warunkami ubezpieczenia ustalanymi indywidualnie w każdym towarzystwie ubezpieczeniowym. Cena jest oczywiście ważna, ale jedynie w odniesieniu do oferowanego zakresu ochrony z ubezpieczenia AC samochodu. Należy zwrócić szczególną uwagę na następujące elementy polisy Auto Casco i warunków ogólnych ubezpieczenia:

 • zakres ubezpieczenia Auto Casco - tak zatytuowany rozdział warunków ogólnych ubezpieczenia (tzw. OWU) informuje o tym w jakich przypadkach zadziała polisa AC twojego auta.
 • wyłączenia odpowiedzialności - tu z kolei znajdziemy informację o tym, w jakich przypadkach polisa nie zadziała. Uwaga jeżeli ubezpieczenie jest w wariancie All Risk (a nie od tzw. ryzyk nazwanych) wtedy nie mamy w warunkach informacji o zakresie ochrony, a jedynie o możliwych wyłączeniach. Polisa na bazie All Risk chroni więc od wszystkich zdarzeń poza wyraźnie wyłączonymi w OWU. Jest to lepsza, nowocześnia i droższa opcja ubezpieczenia, która może zadziałać m.in. w przypadku rozlania farby w samochodzie, albo zniszczeń spowodowanych przez kuny czy inne gryzonie.
 • suma ubezpieczenia samochodu - warto sprawdzić czy Twoje auto zostało dobrze wycenione w dniu zawarcia polisy, aby nie mieć problemów w razie szkody. Wycena dokonywana jest automatycznie w systemie Eurotax lub Infoexpert, ale ważne żeby pośrednik wpisał właściwe dane samochodu, w tym wersję, dodatkowe elementy wyposażenia oraz przebieg i  ewentulaną historię szkodową auta. Warto też wpisać dodatkowe elementy wyposażenia i ubezpieczyć te które wymagają osobnej sumy ubezpieczenia np. fotelik dziecięcy, czy ponadstandardowy sprzęt audio, w który doposażyliśmy samodzielnie auto.
 • udział własny w szkodzie - jest to tzw. franszyza redukcyjna, która co prawda obniża koszt polisy, ale powoduje również, że w razie szkody nie otrzymasz pełnego odszkodowania. Sprawdź czy jest zawarta w ofercie, jeśli tak to w jakiej wysokości, czy określono ją kwotowo czy procentowo i kiedy ma zastosowanie.
 • szkoda minimalna - czyli franszyza integralna, to wartość od której ubezpieczyciel zaczyna odpowiadać za szkody. Z reguły w AC jest to 500 zł, co oznacza że szkody poniżej tej kwoty nie mogą być likwidowane z polisy, a większe są wypłacane w całości.
 • zabezpieczenia pojazdu - tutaj znajdziesz informację jakich minimalnych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych wymaga ubezpieczyciel dla poszczególnych wartości samochodu. Ich brak może skutkowac brakiem odpowiedzialności w razie kradzieży. Jeśli zainstalowałeś/aś dodatkowe zabezpieczenia na włąsną rękę np. blokadę skrzyni biegów, to warto ją wpisać w polisę, nawet jeśli nie jest wymagana. Wtedy jej uszkodzenie przy próbie kradzieży będzie objęte ubezpieczeniem.
 • amortyzacja - może być zniesiona i wtedy po wypadku otrzymujemy odszkodowanie za nowe, oryginalne części lub wprowadzona, co ogranicza pole wyboru do różnego rodzaju zamienników lub części używanych. Oferowane warianty noszą najczęściej nazwę "serwisowy", "kosztorysowy" . Oferowana w nich jest naprawa częściami oryginalnymi w ASO (serwisowy), alternatywnymi lub zamiennikami (kosztorysowy) w warsztacie wybranym przez klienta lub sprawdzonym i rekomendowanym przez ubezpieczyciela warsztacie partnerskim. Dla samochodów nowych do 3-5 lat i na gwarancji, najlepiej wybierać opcję naprawy serwisowej, która umożliwi Ci skorzystanie z usług autoryzowanego serwisu danej marki. Później dobrą jakość i wygodę naprawy oferuje też oferowana w ERGO Hestii opcja warsztatu partnerskiego.
 • stała suma ubezpieczenia samochodu - to opcja, która powoduje, że przez rok trwania polisy auto jest cały czas ubezpieczone od wartości określonej w dniu zawarcia polisy. Przy braku tej opcji pojazd będzie wyceniany na dzień szkody, a wiadomo że w ciągu 12 miesięcy samochód sukcesywnie traci na wartości.
 • nieredukcyjna suma ubezpieczenia - po szkodzie nie następuje konsumpcja sumy ubezpieczenia i cały czas mamy do dyspozycji pełną, określoną na polisie kwotę.
 • ochrona utraty zniżki - dodatkowa opcja, która w przypadku szkody z AC powoduje utrzymanie zniżek przy kontynuacji ubezpieczenia samochodu w ERGO Hestii. U nas dostępna jest zarówno w OC jak i AC.
 • inne przydatne dodatki - poza Auto Casco warto zastanowić się nad opisanymi powyżej dodatkami w postaci dobranego do Twoich potrzeb assistance, ubezpeczenia szyb czy bagażu.

W odpowiednim doborze ubezpieczenia dla Twojego auta pomoże nasz doradca. Przedstawi propozycję ubezpieczenia samochodu w ERGO Hestii oraz porówna ją z ofertą konkurencji.

 

W celu uzyskania oferty ubezpieczenia samochodu w Hestii prosimy o wypełnienie formularza lub przesłanie swoich danych kontaktowych na bok@ergo-hestia-warszawa.pl

 

Zachęcamy również do kontaktu z naszym biurem w celu poznania szczegółów oferty.

 

Zobacz też:

Kontynuacja, wznowienie polisy OC, AC na samochód w ERGO Hestii.

Dokumenty do pobrania - formularze wypowiedzenia OC komunikacyjnego, zgłoszenie szkody, zgłoszenie sprzedaży.

Warunki ogólne ubezpieczeń komunikacyjnych.