Ubezpieczenie od utraty lokalu wskutek decyzji o rozbiurce budynku w ERGO Hestii

 

16 stycznia 2023 roku zostały wprowadzone zmiany w warunkach ogólnych (OWU) produktów detalicznych ERGO Hestia. Jednym z efektów tych zmian jest odpowiedzialność ERGO Hestii, w sytuacji gdy klient utraci swój dom lub mieszkanie wskutek decyzji administracyjnej o rozbiórce związanej ze szkodą.

 

 

W przypadku dużej szkody np. w budynku wielomieszkaniowym, która powoduje wyłączenie całego budynku z użytkowania, nawet jeśli szkoda nie miała miejsca w ubezpieczonym przez Hestię lokalu, w myśl nowych OWU wypłacimy odszkodowanie właścicielowi nieruchomości. Podobnie ubezpieczenie zadziała jeśli szkoda wystąpi w budynku sąsiednim, a skutkuje wyłączeniem z użytkowania i koniecznością rozbiórki budynku, w którym znajduje się ubezpieczany przez nas lokal. To duży krok na przód w zabezpieczeniu interesów klientów ERGO Hestii.

 

Zmiana dotyczy produktów: ERGO 7, Moja Firma, ERGO 1, Mój Dom, Mój Dom i Samochód oferowanych przez Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń ERGO Hestia S.A. Szczegółowy zakres odpowiedzialności sprawdzisz w warunkach ogólnych dedykowanych poszczególnym pakietom ubezpieczeniowym.

 

Zachęcamy do kontaktu z naszymi doradcami w celu zapoznania się ze szczegółami oferty ubezpieczeń domów i mieszkań w ERGO Hestii.